Reklama

Obserwacja Ziemi

Nowa usługa Earth Monitor. Źródło informacji geopolitycznych i ekonomicznych

Ilustracja: Airbus
Ilustracja: Airbus

Airbus Defence and Space i Orbital Insight rozszerzyły swoją umowę partnerską w celu stworzenia Earth Monitor, potężnej usługi analizy i sprawdzania zmian, która zapewnia świadomość sytuacji w zarchiwizowanych lub nowo zadanych obszarach zainteresowania.

Earth Monitor, dostępna za pośrednictwem platformy Airbusa OneAtlas, wykorzystuje wiedzę Orbital Insight z zakresu uczenia maszynowego i wizji komputerowej dzięki potężnym algorytmom, które wykrywają zmiany w infrastrukturze i użytkowaniu gruntów w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także identyfikują i liczą samochody, ciężarówki i wkrótce samoloty. Ta zaawansowana usługa łączy reaktywne funkcje Airbusa i archiwum zdjęć dla klientów premium z Living Library, aby zapewnić dostęp do zaawansowanych analiz statystycznych, trendów i map wykrywania.

Earth Monitor jest wynikiem owocnej współpracy z Orbital Insight i jest podstawą naszej strategii analitycznej jako kluczowego elementu naszego rosnącego portfolio. Dzięki Earth Monitor nasi klienci będą mogli wyciągać precyzyjne, aktualne i znaczące wnioski, pozwalające im zyskać czas i alokować zasoby tam, gdzie jest to kwestią najważniejszą.

Francois Lombard, szef działu Intelligence Business w Airbus Defence and Space

„Na początku naszych rozmów z Airbusem zdaliśmy sobie sprawę, że OneAtlas stanowi wyjątkową okazję do połączenia usług konstelacji i zadań Airbusa z mocą naszych możliwości analitycznych” – powiedział dr James Crawford, dyrektor generalny i założyciel Orbital Insight. „Jesteśmy dumni i podekscytowani, że Earth Monitor wykorzysta nasze dynamiczne algorytmy, aby użytkownicy mogli śledzić aktywność gospodarczą i wykrywać zmiany w obszarach, które są dla nich najbardziej interesujące, umożliwiając niestandardowe projekty analityczne, w których mogą określić, co, gdzie i kiedy. ” 

Więcej informacji o programie Earth Monitor i usługach realizowanych za pośrednictwem OneAtlas znajduje się pod tym adresem.

Źródło: Airbus

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!