Reklama

Polska

Polska-Luksemburg: na drodze do zacieśnienia kosmicznej współpracy

Fot. techBrainers
Fot. techBrainers

W dniu 28 marca br. Ambasada Wielkiego Księstwa Luksemburga wraz z firmą techBrainers, zorganizowała inauguracyjną konferencję „Future Space: Luxembourg-Poland First Roundtable on the Industrial and Commercial Dimensions of Outer Space”. Konferencja zgromadziła przeszło 100 uczestników, przedstawicieli firm sektora kosmicznego z Polski i Luksemburga, szefów R&D Club techBrainers, a także reprezentantów jednostek naukowych i publicznych.

Konferencja poświęcona była współpracy polsko-luksemburskiej w obszarze przemysłu kosmicznego, a także tematyce górnictwa kosmicznego i ambitnych planów Luksemburga w tym obszarze.

Kontynuując zapoczątkowaną podczas konferencji współpracę polsko-luksemburską, firma techBrainers przy wsparciu Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga, 27-28 września br. planuje zorganizować dwudniową wizytę studyjną w siedzibach największych firm luksemburskich z sektora kosmicznego. Wizyta będzie dedykowana nawiązaniu biznesowych relacji między firmami polskimi, a przedstawicielami luksemburskiego przemysłu kosmicznego. Współorganizatorem wizyty po stronie luksemburskiej będzie Ministerstwo Rozwoju oraz Luxinnovation (organizacja, która wspólnie z Ministerstwem Gospodarki i Izbą Handlową promuje innowacje, przyczynia się do międzynarodowej ekspansji i przyciąga bezpośrednie inwestycje zagraniczne).

Ta wizyta będzie drugim krokiem do zbudowania silnej grupy reprezentującej polski przemysł kosmiczny w relacjach międzynarodowych. W kolejnej perspektywie w ramach aktywności firmy techBrainers w tym obszarze, przewidziane są działania dążące do dalszej internacjonalizacji polskich firm sektora kosmicznego oraz powiązania ich z działalnością działów R&D firm należących do elitarnego klubu R&D Club techbrainers.

Laurent Uhres, Wiceprezes i CTO techBrainers

Uczestnicy wizyty będą mieli okazję spotkać się m.in. z Wicepremierem i Ministrem Gospodarki – Panem Etienne Schneider, propagatorem międzynarodowej współpracy w obszarze przemysłu kosmicznego i planów Luksemburga związanych z górnictwem kosmicznym, odwiedzić luksemburski Instytut Naukowo Technologiczny, ale przede wszystkim spotkać się z takimi firmami jak: SES (3-godzinne spotkania B2B w siedzibie firmy), SES Techcom, GovSat, HiTech, Space Resources, LuxSpace czy GT Satellite Systems S.A.

Zainteresowanie udziałem wyraziło już kilkanaście firm polskich, m.in. Creotech czy ABM Space. Liczba podmiotów, które wezmą udział w wizycie jest ograniczona, a z racji jej charakteru i dążenia przede wszystkim do nawiązania relacji i umów biznesowych z parterami z Luksemburga, oczekiwana jest reprezentacja prezesów, właścicieli lub dyrektorów firm i instytucji publicznych.

Krzysztof Szulc, Manager grupy futureSpace w techBrainers.

Więcej informacji na temat wizyty polskich przedsiębiorców w Wielkim Księstwie Luksemburga można uzyskać od pana Krzysztofa Szulca, managera grupy futureSpace w techBrainers: [email protected]; +48 606 396 364.

Czytaj też: Polskie firmy wchodzą w górnictwo kosmiczne. Konsorcjum i współpraca z Luksemburgiem

Reklama

Komentarze

    Reklama