Reklama

Polska

Zawody dla programistów pod egidą NASA na Stadionie Narodowym

Fot. 2016.spaceappschallenge.org
Fot. 2016.spaceappschallenge.org

Jednym z miast, w których w tym roku odbędą się organizowane pod egidą NASA zawody dla programistów Space Apps Challenge będzie po raz pierwszy Warszawa. Podczas kwietniowego, dwudniowego maratonu na Stadionie Narodowym mają powstać aplikacje przydatne w badaniach kosmosu. 

Jednym z miast, w których w tym roku odbędą się organizowane przez NASA zawody dla programistów Space Apps Challenge 2016 będzie Warszawa. Po raz pierwszy więc odbywający się od 2012 roku konkurs zawita do Polski. Na miejsce rywalizacji, która będzie mieć miejsce w dniach 23-24 kwietnia br. wybrano Stadion Narodowy. Oprócz stolicy Polski podobne wydarzenia odbędą się w 193 miastach w 72 krajach. W Polsce organizatorami są firmy Coders Lab, Visuality oraz Business Link

Impreza będzie odbywać się w formule trwającego kilkadziesiąt godzin hackathonu z udziałem wielu kilkuosobowych zespołów (organizator rekomenduje zespoły 4 lub 5 osobowe jako najbardziej efektywne) programistów wspieranych przez grafików czy inżynierów. Specjaliści będą rywalizować ze sobą w sześciu kategoriach użytecznych w badaniach i eksploracji kosmosu. Będą to: Astronautyka, Ziemia, Układ Słoneczny, Stacja Kosmiczna, Podróż na Marsa, Technologia. Powstające podczas zawodów koncepcje i konkretne aplikacje mają znaleźć przyszłe zastosowanie w programach realizowanych przez NASA.  25 zespołów z całego świata, które opracują najlepsze i najciekawsze projekty, dostanie zaproszenie na rywalizację w finale Space Apps Challenge 2016 w USA. 

Aby wziąć udział w rywalizacji należy dokonać rejestracji swojego zespołu poprzez stronę internetową NASA Space Apps Challenge 2016 - Warsaw

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!