Reklama

Polska

Fundacja Ridika wystartowała z „biurem pracy kosmicznej”

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Fundacja RIDIKA uruchomiła portal, który ma służyć wszystkim osobom poszukującym pracy w sektorze kosmicznym. Celem Fundacji jest zebranie wszystkich rozproszonych w sieci i w lokalnych gazetach ogłoszeń o pracę dostępną w polskich firmach z sektora kosmicznego.

Celem Fundacji RIDIKA jest „obniżenie progu wejścia do branży kosmicznej” dla młodych ludzi, którzy nie znają firm z sektora kosmicznego, ani nie mają żadnych kontaktów w tym środowisku. Jak twierdzą twórcy Fundacji, zrealizowali stronę „pośrednictwa pracy”, która pozwoli zebrać wszystkie ogłoszenia o pracę dostępne w polskich firmach z branży kosmicznej, ponieważ dla wielu młodych ludzi dużym problemem pozostaje dotarcie do odpowiednich ofert. 

Powstanie serwisu będącego "biurem pracy kosmicznej", który można znaleźć pod linkiem poprzedzone było istnieniem serwisu skillshot, który służy pomocą młodym ludziom w znajdowaniu pracy w branży tworzenia gier.

Fundacja RIDIKA powstała w listopadzie 2015 roku w celu głównie promocji innowacyjności i nowoczesnych branż takich jak sektor kosmiczny, energia odnawialna, robotyka czy… tworzenie gier komputerowych.

(PG) 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!