Reklama

Polska

PAK zaprasza na wykład eksperta ds. obserwacji Ziemi

Satelita obserwacji Ziemii Sentinel-2. Ilustracja: ESA/ATG medialab
Satelita obserwacji Ziemii Sentinel-2. Ilustracja: ESA/ATG medialab

Challenges in Earth Observation - DLR perspective - zaproszenie na wykład Prof. H. Dittusa, 19 kwietnia 2017, godz. 16:15

Serdecznie zapraszamy Państwa na wykład pt. „Challenges in Earth Observation – DLR perspective”, który zostanie wygłoszony przez profesora Hansjörga Dittus’a, światowego eksperta z dziedziny Obserwacji Ziemi. Wykład będzie poświęcony problematyce badań Ziemi oraz wyzwaniom związanym z przygotowaniem kosmicznych misji satelitarnych. Odbędzie się 19 kwietnia 2017 r., o godzinie 16:15, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1), w sali 134.

Profesor Hansjörg Dittus jest członkiem zarządu oddziału Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR) ds. Badań i Technologii Kosmicznych. W swojej karierze kierował m.in. takimi projektami, jak Drop Tower Bremen, gdzie był odpowiedzialny za konstrukcję dużego laboratorium mikrograwitacyjnego, był dyrektorem departamentu Gravitational and Fundamental Physics w ZARM, kierował też oddziałem Space Technology and Fundamental Physics. Profesor Dittus jest także specjalistą w dziedzinie analiz pola grawitacyjnego oraz fizyki fundamentalnej.

Oglądaj też: SKANER Space24: Polska potrzebuje „kosmicznych oczu” dla armii

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!