Reklama

Polska

Program Forum Sektora Kosmicznego 2016

  • Obrona Terytorialna 3
    Obrona Terytorialna 3

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizują Forum Sektora Kosmicznego 2016, które odbędzie się w dniu 9 marca 2016 r. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Grupa Defence24.pl.

Marcowa konferencja składać się będzie z sesji narodowej i międzynarodowej, a wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele branży zarówno z kraju, jak i zagranicy. W trakcie spotkania poruszane będą zagadnienia związane z aktywnością przemysłową, działalnością naukowo-badawczą oraz kwestiami administracyjnymi. Organizatorzy spotkania liczą, że szerokie pole dyskusji stworzy warunki dla kompleksowej wymiany poglądów i rekomendacji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Agencja Kosmiczna. Podczas wydarzenia przewidziane jest wystąpienie prezesa POLSA prof. Marka Banaszkiewicza. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Grupa Defence24.pl.  

Konferencja, podzielona będzie na trzy części: rozpoczęcie, panel międzynarodowy i krajowy, poświęcona będzie osiągnięciom polskiego sektora technologii kosmicznych i satelitarnych oraz rekomendacjom w sprawie udziału Polski w programach opcjonalnych Europejskiej Agencji  Kosmicznej, Polskiego  Programu  Kosmicznego i Narodowej  Strategii  Kosmicznej.

Forum Sektora Kosmicznego 2016 połączone będzie z wystawą polskich osiągnięć w obszarze przemysłowo-badawczym, w ramach której przedstawiciele przedsiębiorstw oraz instytutów naukowo-badawczych zaprezentują najciekawsze projekty, produkty oraz usługi, które powstały dzięki realizacji kontraktów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.  W części wystawienniczej, ponad 30 polskich organizacji zaprezentuje najciekawsze realizacje-produkty i usługi, powstające w tym, dynamicznie rozwijającym się, obszarze gospodarki.

Aktualny program jest dostępny w poniższym pliku pdf:

[[PLIK-1]]

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela organizator, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego - bezpośredni kontakt pod numerem telefonu 22 874 04 12 oraz adresem e-mail: [email protected]

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!