Reklama

Sektor krajowy

CloudFerro podpisuje kolejną umowę z EUMETSAT

Autor. Eumetsat [eumetsat.int]

Firma CloudFerro została dostawcą usług Elasticity dla hybrydowej infrastruktury chmurowej EUMETSAT. Usługa ta wesprze strategiczny cel organizacji, jakim jest zapewnienie użytkownikom łatwego i wysoce wydajnego dostępu do istniejących baz danych, a także nowoczesnych usług przetwarzania  danych w chmurze.

Reklama

CloudFerro podpisało umowę z Europejską Organizacją Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT) na dostarczenie i obsługę hybrydowej infrastruktury chmurowej – Cloud Computing Elasticity. Nowa usługa Cloud Computing Elasticity ma zapewnić organizacji i jej użytkownikom pełną elastyczność w zakresie mocy obliczeniowej dostosowanej do potrzeb budowanych przez nich aplikacji.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nowe rozwiązania będą współpracować z istniejącymi już platformami usługowymi Big Data w EUMETSAT, zapewniając identyczne usługi wszystkim użytkownikom ze środowisk naukowych, instytucji publicznych oraz podmiotów komercyjnych. Oznacza to, że dostęp do danych z obserwacji satelitarnych i produktów meteorologicznych można będzie uzyskać za pośrednictwem jednej platformy.

Infrastruktura chmury dostarczanej przez CloudFerro może stać się prawdziwym przełomem w sposobie wykorzystania danych przez użytkowników EUMETSAT, ECMWF i państw członkowskich. Jak podał w komunikacie CloudFerro - dzięki uzyskanej spójności i elastyczności będzie można zwiększyć dokładność pomiarów i lepiej zrozumieć wzorce przestrzenne, wpływające na zmiany klimatu Ziemi.

Jako dostawca usług chmurowych dla nowych projektów EUMETSAT, CloudFerro wykorzysta dotychczasowe doświadczenie z bycia dostawcy i operatorem platform z danymi obserwacji Ziemi, takich jak CREODIAS, CODE-DE, CDS i WEkEO.

Czytaj też

Firma CloudFerro świadczy usługi przetwarzania w chmurze. Dostarcza i obsługuje chmury obliczeniowe dla wymagających rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Specjalizuje się w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, w tym kilkupetabajtowych repozytoriów danych satelitarnych obserwacji Ziemi.

EUMETSAT to organizacja międzyrządowa z siedzibą w Darmstadt w Niemczech, zrzeszająca obecnie 30 państw członkowskich. Firma jest operatorem satelitów geostacjonarnych Meteosat-9, 10 i 11 (obejmują obszar Europy i Afryki) oraz Meteosat-8 (Ocean Indyjski). Unia Europejska powierzyła EUMETSAT wykonanie czterech misji Sentinel w ramach komponentu kosmicznego programu Copernicus. Jest on poświęcony monitorowaniu atmosfery, oceanów i klimatu.

Spółka jest również partnerem w misji Jason (Jason-3 i Jason-CS/Sentinel-6), w której uczestniczą Europa i Stany Zjednoczone.

Czytaj też

Źródło: CloudFerro /Space24

Reklama

Komentarze

    Reklama