Reklama

Sektor krajowy

Rzeszów: w weekend będzie kosmiczny hackathon

Autor. NASA/PCINN

1-2 października, hala sportowa Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w centrum kosmicznych innowacji. Studenci, uczniowie i kreatorzy z Podkarpacia będą pracować nad rozwiązaniami w oparciu o dane udostępnione przez NASA. Organizator informuje, że zapisy na wydarzenie wciąż trwają i można dołączyć indywidualnie lub w zespole. Jednym z patronów medialnych jest Space24.pl.

Reklama

NASA Space Apps Challenge to jeden z największych na świecie kosmicznych hackathonów, w trakcie którego uczestnicy opracowują nowatorskie rozwiązania rzeczywistych wyzwań, wykorzystując przy tym dane satelitarne. Jedną z ponad 330 lokalizacji na całym świecie jest Rzeszów – lokalna edycja wydarzenia odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama
Startujemy w sobotę, 1 października o 8:00 rano. Przez ponad dobę, do niedzieli do godz. 13:00, zespoły, pod okiem mentorów z branży kosmicznej, będą pracować nad swoimi projektami. O 16:00, po obradach komisji, poznamy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrody finansowe, rzeczowe oraz staże i praktyki w firmach będących partnerami wydarzenia.
Kacper Moczarny, specjalista ds. realizacji projektów w Podkarpackim Centrum Innowacji.
Reklama

Czytaj też

Jak dodał organizator, aby zostać uczestnikiem hackathonu, nie trzeba mieć umiejętności programistycznych.

Wyzwania NASA zostały skonstruowane tak, aby każdy mógł się wykazać. W ramach projektu, uczestnicy mogą przygotować prezentację, nagrać wideo, stworzyć grę, aplikację, czy w inny ciekawy sposób zaprezentować dane udostępnione przez NASA.
Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.

Zapisy na wydarzenie wciąż  trwają. Swoje uczestnictwo można zadeklarować za pośrednictwem strony internetowej lub stacjonarnie w trakcie hackathonu.

Czytaj też

Organizatorem globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Klaster Technologii Kosmicznych, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Krystyna Wróblewska, Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza", Polskie Towarzystwo Informatyczne, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Partnerem strategicznym hackathonu jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a Partnerami wspierającymi: Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Patronem medialnym jest portal Space24.pl

Czytaj też

Źródło: PCINN

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!