Reklama

Nawigacja

Katalog urządzeń gotowych na Galileo dostępny online dzięki GSA

Ilustracja: usegalileo.eu
Ilustracja: usegalileo.eu

W ciągu ostatnich dwóch lat na rynku pojawiło się ponad 60 modeli smartfonów gotowych na korzystanie z Galileo. Odbiorniki sygnału Galileo coraz częściej pojawiają się także m.in. w dronach. Europejska Agencja GNSS (GSA) postanowiła katalogować urządzenia elektroniczne gotowe na Galileo w katalogu online.

Katalog produktów gotowych do korzystania z sygnału Galileo jest dostępny na odświeżonej stronie internetowej UseGalileo. Inicjatywa stanowi odpowiedź na oczekiwania zarówno społeczeństwa, jak i gospodarki, których przedstawiciele chcą wiedzieć, jakie
urządzenia są przystosowane do Galileo.

Dedykowana umożliwia użytkownikom łatwe wyszukiwanie urządzeń z obsługą Galileo, gdy tylko stają się one dostępne. Rozszerzona strona internetowa zawiera nowe kategorie obejmujące np. internet rzeczy, lotnictwo, żeglugę morską czy pomiar czasu.

Jesteśmy dumni z tego, jak szybko Galileo jest przyjmowany przez obywateli Europy i firmy. Ulepszona strona UseGalileo i jej wiele zależnych od segmentu funkcji wyszukiwania stanowi kolejny przykład tego, jak umiejscawiamy użytkownika w centrum Europejskiego GNSS.

Carlo des Dorides, dyrektor wykonawczy GSA

Od kwietnia 2018 r. wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą być wyposażone w odbiornik Galileo.

Źródło: gsa.europa.eu

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!