Reklama

Strona główna

Zmiany w Grupie D24. Nikola Bochyńska nową red. naczelną CyberDefence24

Nikola Bochyńska /fot. Tomasz Głowacki; CyberDefence24.pl
Nikola Bochyńska /fot. Tomasz Głowacki; CyberDefence24.pl

Nikola Bochyńska od 1 lipca br. będzie pełniła funkcję redaktor naczelnej CyberDefence24.pl.

Pracę w mediach zaczynała jako dziennikarka w „Gazecie Bankowej”, zajmowała się też tematyką biznesową w redakcji „Super Expressu”, doświadczenie zdobywała w redakcji TVP Info, pisała również o gospodarce dla Money.pl. Od 2018 roku pracowała w redakcji Wirtualnemedia.pl, gdzie zajmowała się analizą rynku medialnego, tematyką internetu oraz nowych technologii. Jest autorką cyklu wywiadów „Siedem grzechów głównych dziennikarstwa”. 

Ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo ze specjalnością public relations i marketing medialny oraz studia podyplomowe z zakresu social media i content marketingu na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest członkinią rady Instytutu Zamenhofa – pierwszego medialnego think-tanku w Europie Środkowej i Wschodniej, działającego m.in. na rzecz poprawy debaty w polskich mediach. Jest współautorką raportu Instytutu Zamenhofa „Media bez kobiet”, obecnie zespół przygotowuje raport o pracy dziennikarzy w pandemii. Zajmowała się analizą zjawiska fake news i dezinformacji w świecie nowych mediów. 

Wiedzę dotyczącą funkcjonowania rynku mediów chce wykorzystać do wprowadzenia zmian w serwisie CyberDefence24.pl, których celem będzie zwiększenie jego zasięgów o nowych odbiorców oraz maksymalne wykorzystanie potencjału pracujących i współpracujących z nim dziennikarzy. 

– Media stały się nieodłącznym elementem naszego życia, podobnie jak technologie. W zmieniającym się świecie pandemia pokazała, że ciągłe bycie online prowadzi do istotnych zmian społecznych. Chciałabym podkreślić znaczenie człowieka w świecie technologii, nie zapominając o tym, że portal skupia się na aspektach związanych z bezpieczeństwem. Jest to tym bardziej istotne, że nieodłącznym elementem współczesnych konfliktów stało się szerzenie dezinformacji oraz próby zarządzania zbiorową świadomością poprzez fake newsy. Walka z tym zjawiskiem powinna być jednym z zadań rzetelnych mediów. W portalu pracują dziennikarze z wiedzą i doświadczeniem, chcę pomóc wykorzystać ich potencjał –  komentuje Nikola Bochyńska, redaktor naczelna CyberDefence24. 

image
Małgorzata Fraser. Fot. archiwum prywatne

"Nikola na stanowisku redaktora naczelnego serwisu CyberDefence24.pl to nie tylko zmiana personalna. Liczę, że nowa redaktor naczelna to będzie także nowe – bardziej szerokie spojrzenie na bezpieczeństwo cybernetyczne przez redakcję. Wyzwania, które niesie ze sobą digitalizacja są ogromne, stąd decyzja o rozbudowie osobowej redakcji CyberDefence24.pl. Pojawienie się nowej prowadzącej serwis CyberDefence24.pl to początek zmian, jakie czekają serwisy Grupy Defence24 w najbliższych miesiącach" – powiedział Piotr Małecki, Prezes Zarządu Defence24.

Ponadto 1 lipca redakcję serwisu CyberDefence24.pl zasiliła także Małgorzata Fraser - doświadczona dziennikarka i publicystka technologiczno-społeczna, która specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących cyberbezpieczeństwa i prywatności.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!