Reklama

Polska

87 mln euro z UE na projekty kosmiczne. "Horyzont 2020" w 2016 roku

  • Ilustracja: ESA

Ministerstwo Gospodarki informuje na swoje stronie internetowej o otwarciu prze Komisję Europejską konkursów w obszarze Przestrzeń kosmiczna w ramach programu HORYZONT 2020 na 2016 r. Całkowity budżet konkursów wynosi ok. 87 mln Euro. Wnioski projektowe można składać do 3 marca 2016 roku.

Ministerstwo Gospodarki informuje na swoje stronie internetowej o otwarciu przez Komisję Europejską konkursów w obszarze Przestrzeń kosmiczna w ramach programu Horyzont 2020 na 2016 r. Całkowity budżet na ten cel wynosi ok. 87 mln Euro. Wnioski projektowe można składać do 3 marca 2016 roku. 

Firmy mogą zgłaszać projekty w takich obszarach jak aplikacje, usługi dla władz państwowych, rozwój programu Copernicus (obserwacja Ziemi), komunikacja satelitarna, robotyka w kosmosie oraz instrumenty naukowe. Bardziej szczegółowe dane na ten temat zostały zawarte na dedykowanej witrynie, tzw. Participant Portal. 

Więcej informacji na temat konkursów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki

Horyzont 2020  to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 ma wynieść 80 mld euro. Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chodzi w nim przede wszystkim o stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, przez badania, aż po wdrożenie gotowych technologii. 

Z programu Horyzont 2020 są już finansowane projekty kosmiczne z udziałem polskich firm, jak np. oprogramowanie dla "kosmicznej śmieciarki".  

Reklama

Komentarze

    Reklama