Reklama

SATELITY

Bezpieczna łączność dla satelitów USA

  • fot. http://www.telespazio.it/

Amerykańskie Siły Powietrzne przyznały trzy kontrakty o wartości 110 mln USD na rozwój bezpiecznego waveformu Departamentu Obrony dla nowych wojskowych i cywilnych satelitów telekomunikacyjnych. System ma pozwolić na ochronę instrumentów telekomunikacyjnych przed zakłócaniem sygnału (ang. jamming).  

Rozwinięcie systemu chronionego, taktycznego waveformu zdolnego do współpracy z nowymi modemami wojskowych i cywilnych satelitów telekomunikacyjnych jest jednym z priorytetów amerykańskiego Departamentu Obrony. W ramach obecnej fazy programu, która będzie realizowana do 2020 roku siły powietrzne USA przyznały trzy kontrakty o łącznej wartości 110 mln USD. Na mocy umów nad demonstratorem technologii będą pracować firmy już wcześniej zaangażowane w ten projekt czyli Raytheon, L-3 i ViaSat. Spółki otrzymały środki w wysokości odpowiednio 39, 38 i 33 mln USD. 

Celem programu jest stworzenie technologii, która umożliwi ochronę satelitów telekomunikacyjnych przez zakłócaniem sygnału (ang. jamming), co jest identyfikowane jako rosnące zagrożenie dla sprzętu telekomunikacyjnego. Wynika to z tego, że większość transmisji przechodzi przez Wideband Global Satcom US Air Force i satelity cywilne, a oba te systemy są wrażliwe na zakłócanie. Nowa technologia opracowywana bezpiecznej transmisji z wykorzystaniem bezpiecznego waveformu ma być zdolna do współpracy z sześcioma podstawowymi typami terminali satelitarnych będących na wyposażeniu Departamentu Obrony. 

 
 
Reklama

Komentarze

    Reklama