Reklama

Komunikacja

Narzędzie do komunikacji z bliskimi dla żołnierzy Bundeswehry

Fot. Airbus Defence and Space
Fot. Airbus Defence and Space

Airbus pomyślnie wdrożył system pomocniczej komunikacji dla żołnierzy niemieckich sił zbrojnych (Bundeswehry) stacjonujących w bazach wojskowych na Litwie. System „Connect-D” firmy Airbus zapewnia teraz usługi telefoniczne, internetowe i multimedialne 15 jednostkom Bundeswehry stacjonującym na całym świecie, m.in. w Mali, Iraku, Dżibuti, Afganistanie, Kosowie, na Cyprze i Litwie.

System Connect-D w litewskich bazach Rukla i Pabrade uruchomiono w ramach ramowego kontraktu przyznanego przez Bundeswehrę w 2015 r. Umowa ta gwarantuje żołnierzom bezpłatną łączność podczas misji i ćwiczeń poza granicami Niemiec, umożliwiając im utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Na potrzeby mniejszych kontyngentów i misji obserwacyjnych zostaną również udostępnione systemy mobilne.

Airbus dostarcza pomocniczą komunikację żołnierzom Bundeswehry od lipca 2011 r. Usługa uruchomiona specjalnie dla jednostek morskich w 2015 r. umożliwia prowadzenie osobistych rozmów telefonicznych na morzu. Podczas postoju w portach oprócz usług telefonicznych dostępne są również usługi internetowe.

Czytaj też: Satelity telekomunikacyjne Airbusa wspierają misje UE w Afryce

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!