Reklama

Polska

Projekt Krajowego Programu Kosmicznego upubliczniony do konsultacji

Ilustracja: PAK
Ilustracja: PAK

Na stronie internetowej Polskiej Agencji Kosmicznej pojawił się projekt Krajowego Programu Kosmicznego na lata 2019-2021. To długo oczekiwany dokument wykonawczy do przyjętej przez rząd na początku 2017 r. Polskiej Strategii Kosmicznej. Dokument był już szeroko omawiany ze środowiskiem polskiego sektora kosmicznego, teraz natomiast poddawany jest szerszym konsultacjom społecznym.

Polska Agencja Kosmiczna (PAK) zaprasza do zapoznania się z projektem Krajowego Programu Kosmicznego na lata 2019-2021, który będzie stanowił nowy mechanizm wsparcia sektora kosmicznego w Polsce. Projekt KPK na lata 2019-2021 powstał w drodze konsultacji ze środowiskiem polskiego sektora kosmicznego, zarówno z przedsiębiorstwami, jak i instytutami badawczymi. Program skupia się na inicjatywach i zadaniach wymagających wsparcia w perspektywie trzyletniej. Zakłada się jego kontynuację po roku 2021, z wyższym poziomem finansowania, tak aby możliwe było osiągnięcie do roku 2030 celów Polskiej Strategii Kosmicznej.

Zaprezentowane w nim projekty były także konsultowane z podmiotami zaangażowanymi w jego realizację oraz obecnie konsultowane są z członkami Rady Ministrów i Międzyresortowego Zespołu do spraw Polityki Kosmicznej.

Agencja zachęca wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z dokumentem oraz przesyłania propozycji zmian do dnia 14.12.2018. Dokument dostępny do pobrania oraz szczegóły odnośnie zgłaszania propozycji zmian w KPK można znaleźć pod tym adresem w serwisie internetowym Polskiej Agencji Kosmicznej.

Źródło: PAK

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!