Reklama

Polska

Techniki satelitarne w służbie administracji. Styczniowa konferencja w Senacie

Ilustracja: Astrium/esa.int
Ilustracja: Astrium/esa.int

W styczniu 2019 r. w Senacie RP planowana jest duża konferencja pod hasłem: „Możliwości wykorzystania technik satelitarnych przez administrację publiczną w Polsce”.

Głównym organizatorem wydarzenia jest senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Współorganizatorami konferencji są Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Wydział Prawa i Administracji Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Podczas konferencji poruszane będą m.in. takie zagadnienia jak wykorzystanie danych satelitarnych w gospodarce wodnej, zarządzaniu kryzysowym czy monitorowaniu przemieszczania się gruntu. Będzie także mowa o Krajowym Programie Kosmicznym czy też o europejskich trendach w zakresie wykorzystywania danych pochodzących z satelitów.

Wystąpią przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiej Agencji Kosmicznej, CBK PAN, Instytutu Geodezji i Kartografii oraz wielu innych instytucji oraz firm z krajowego sektora kosmicznego.

W otwarciu wydarzenia weźmie udział wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Konferencja odbędzie się 21 stycznia 2019 r. w sali 217 w Gmachu senatu RP.

Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Szczegóły odnośnie możliwości wzięcia udziału w konferencji oraz jej program znajdują się pod tym adresem.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!