Reklama

Sektor krajowy

Thorium Space stawia na ekspansję globalną. Nawiązano strategiczną współpracę

Autor. Thorium Space

Thorium Space, wiodący producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, ogłasza nawiązanie strategicznej współpracy z Domem Maklerskim Navigator S.A., wiodącym graczem na polskim rynku kapitałowym. To krok, który stanowi ważny etap w realizacji planów ekspansji globalnej Thorium Space S.A. i debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

Thorium Space, lider w dziedzinie zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z Domem Maklerskim Navigator, co stanowi kluczowy krok w realizacji planów Spółki dotyczących wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

Decyzja zarządu Spółki o wejściu na Giełdę Papierów Wartościowych i współpracy z DM Navigator wynika z rosnącego zainteresowania inwestorów oraz samej Giełdy, co sprawiło, że firma postanowiła rozwijać produkcję i pozyskać środki na dalszy rozwój oraz globalizację swych innowacyjnych rozwiązań łączności satelitarnej, w tym chipów.

Czytaj też

Thorium Space doceniło doświadczenie i reputację Domu Maklerskiego Navigator, który jest liderem w wprowadzaniu spółek sektora kosmicznego na polski rynek giełdowy, co czyni tę współpracę kluczowym elementem dla realizacji rozwoju strategii firmy.

Reklama

"We wrześniu b.r., Zarząd Thorium Space S.A. zadecydował, że na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych zostanie wprowadzony przez Dom Maklerski Navigator. Władze firmy od dawna rozważały wejście na parkiet giełdowy, traktując ten etap jako naturalny rozwój działalności. Decyzja o nawiązaniu współpracy z Domem Maklerskim Navigator jest efektem wielomiesięcznych analiz rynku i realizacji dalszych planów w rozwoju strategii firmy, to także efekt zapowiadanych wielokrotnie przez władze Spółki podjęcia kroków w kierunku notowania na GPW w Warszawie" – informuje Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A.

Czytaj też

Działalność Spółki skupia się aktualnie na rozwoju macierzy mikrofalowych wykorzystujących technologię AESA w pasmach radiowych Ku, Ka i E-Band oraz na produkcji gotowych modułów telekomunikacyjnych do płaskich terminali segmentu naziemnego FPA oraz satelitarnych payloadów komunikacyjnych do zastosowań na różnych orbitach LEO/MEO/GEO. Precyzyjne elektroniczne sterowanie wiązką fal radiowych zmniejsza znacząco możliwość przechwycenia przesyłanych danych oraz podnosi odporność na zakłócenia intencjonalne w stosunku do rozwiązań opartych o bardziej klasyczną technologię. Jest to szczególnie ważne w sytuacji trwających wojny hybrydowej, konfliktów i napięć geopolitycznych, a także cyber zagrożeń.

"Analizowaliśmy rynek od dawna i wiedzieliśmy, że prędzej czy później podejmiemy decyzję o wejściu na giełdę. Teraz jest właśnie ten moment, mamy dostęp do kapitału, a na rynku wyczuwalne jest duże zainteresowanie naszymi produktami i rozwiązaniami. Jednak, aby osiągnąć nasze cele, potrzebowaliśmy odpowiedniego partnera, który przeprowadzi nas przez ten proces." - dodał Artur Wyrzykowski, Dyrektor Finansowy CFO Thorium Space.

Czytaj też

"Postawiliśmy na Dom Maklerski Navigator ze względu na bogate doświadczenie w wprowadzaniu spółek sektora kosmicznego na polską giełdę. Decyzja ta nie była przypadkowa i ad hoc. Relacje z DM Navigator budowaliśmy od dłuższego czasu, a solidne fundamenty współpracy oraz zrozumienie wzajemnych celów były kluczowe dla decyzji o podjęciu współpracy. Wizyta zarządu Navigator na stoisku Thorium Space podczas ostatniego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w MSPO 2023 w Kielcach utwierdziła obie strony w przekonaniu, że jest to właściwe i zasadne partnerstwo" – dodaje Ewa Poławska, Head od Communication Thorium Space.

Współpraca z Domem Maklerskim Navigator stanowi nie tylko kolejny krok w kierunku debiutu Thorium na giełdzie, ale także strategiczny ruch firmy w kontekście globalizacji swoich rozwiązań oraz wzmocnienia współpracy z partnerami i wyjście na rynek globalny z zaawansowanymi układami scalonymi oraz gotowymi antenami satelitarnymi.

"Jestem przekonany, że wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie pozwoli nam na przyspieszenie produkcji i sprzedaży oferowanych produktów oraz zwiększy rozpoznawalność firmy na rynku. To kolejny kamień milowy na drodze Thorium Space do osiągnięcia globalnego sukcesu" – podsumowuje Paweł Rymaszewski, Prezes Zarządu Thorium Space.

Źródło: Informacja prasowa Thorium Space

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!