Reklama

SATELITY

Zobrazowania satelitarne do monitorowania prac górniczych i budowlanych

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Airbus Defence and Space uruchomił usługę bazującą na obrazach satelitarnych „Stack Insight” służącą do wykrywania zmian i obliczania objętości. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o górnictwie i inżynierii lądowej.

Usługę można wykorzystać do zdalnego obliczania wydobycia, w tym objętości stert i stosów pozyskanego surowca. Umożliwia ona również ocenę zmian objętości. „Stack Insight” wykorzystuje zdjęcia Airbus Defence and Space o bardzo wysokiej rozdzielczości (50 cm na piksel) rejestrowane przez satelity optyczne z konstelacji Pléiades. Oferuje to dużą elastyczność i możliwość nawet codziennego fotografowania dowolnego obszaru na świecie. Usługa ma eliminować znaczną część kosztów oraz ryzyko związane z pomiarami w terenie. 

Wstępne badania pokazują, że współczynnik błędu wynosi niespełna 2 procent, co wskazuje, że „Stack Insight” jest dokładnym narzędziem do monitorowania prac górniczych i budowlanych. Jednocześnie ma tę zaletę, że nie wymaga drogiego sprzętu ani obecności ekspertów w terenie. Automatycznie generowane pomiary zmian strukturalnych, gruntowych i wodnych albo dowolnych innych zmian powierzchniowych są dostarczane w przejrzystych raportach z wymaganą częstością gromadzenia danych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!