Reklama

Strona główna

Zostań pracownikiem ESA. Trwa nabór na stanowiska specjalistyczne

Ośrodek ESTEC w Noordwijk, fot. Andrzej Hładij/Space24.pl
Ośrodek ESTEC w Noordwijk, fot. Andrzej Hładij/Space24.pl

Europejska Agencja Kosmiczna poszukuje nowych pracowników do swojego holenderskiego centrum badań i technologii kosmicznych w Noordwijk. Nabór obejmuje szeroki zakres specjalizacji i skierowany jest w przeważającej części do kandydatów z przygotowaniem inżynieryjnym i wykształceniem w obszarze nauk ścisłych.

Na przestrzeni lipca tego roku Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała obszerny pakiet ofert zatrudnienia dla kandydatów zainteresowanych karierą w centralnej instytucji europejskiej branży kosmicznej. Nabór dotyczy wolnych stanowisk w holenderskim ośrodku ESA w Noordwijk, gdzie mieści się Europejskie Centrum Badań i Technologii Kosmicznych (European Space Research and Technology Centre, ESTEC). Należy on do największych obiektów badawczo-rozwojowych ESA, w którym na bieżąco są opracowywane i testowane kluczowe europejskie rozwiązania technologiczne stosowane w misjach kosmicznych. Ośrodek zatrudnia obecnie ponad 2500 specjalistów z różnych dziedzin działalności technicznej, naukowej i organizacyjnej.

O pracę w ESTEC mogą aktualnie ubiegać się obywatele 22 państw członkowskich ESA (w tym, Polski) oraz Kanady. W obecnym naborze poszukiwani są głównie kandydaci o profilu inżynieryjnym i/lub wykształceniu w obszarze nauk ścisłych. Wśród preferowanych specjalizacji dominują te związane z inżynierią optyczną, kriogeniczną i procesową, mechatroniką oraz technologią informacyjną. W większości przypadków termin składania ofert upływa wraz z końcem sierpnia 2016 roku. Szczegółowe opisy oferowanych stanowisk znajdują się na stronie internetowej ESA.

ESA zasłynęła w najnowszych rankingach pracodawców jako jedno z najwyżej ocenianych miejsc pracy pod względem poziomu innowacyjności i atrakcyjności wśród studentów (zgodnie z wynikami badań prowadzonych w Holandii). Agencja znalazła się również w czołowej „dwudziestce” niemieckiego zestawienia najbardziej atrakcyjnych pracodawców w opinii studentów i młodych absolwentów, zajmując odpowiednio 20. miejsce w kategorii stanowisk technicznych i 13. w obszarze nauk ścisłych. Wyniki ostatniego ze wspomnianych badań opublikowano w maju 2016 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!