Reklama

Komunikacja

Drugi start Ariane 5 w 2016 roku [Wideo]

  • fot. gov.pl
    fot. gov.pl

Rakieta nośna Ariane 5 wyniosła na geostacjonarną orbitę transferową satelitę telekomunikacyjnego Eutelsat 65 West A. Był to drugi w tym roku start rakiety nośnej tego typu. 

Rakieta nośna Ariane 5 należąca do spółki Arianespace wyniosła na geostacjonarną orbitę transferową satelitę telekomunikacyjnego Eutelsat 65 West A należącego do Eutelsat Communications. Misja VA-229 zakończyła się pełnym sukcesem. Stanowisko startowe europejskiej rakiety znajdowało się w Gujańskim Centrum Kosmicznym w Kourou. Był to drugi lot rakiety Ariane 5 w tym roku. Podczas poprzedniej misji w styczniu br. na orbicie umieszczono Intelsat 29e czyli pierwszego z dwóch satelitów wysokiej przepustowości typu Epic. 

Satelita Eutelsat 65 West A zbudowany przez Space Systems Loral (SSL) waży ponad 6,6 tony. Ma zapewnić dostęp z wykorzystaniem pasma Ku, Ka i C do telewizji, w tym tej w technologii DTH (Direct to Home) oraz internetu na terenie Ameryki Południowej i Karaibów. 

 

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!