Reklama

Sektor krajowy

Innowacyjna spółka dołączyła do Grupy WB

Bogdan Traczyk, prezes Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej, i Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB, podpisali dzisiaj umowę finalizującą zakup Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego przez GRUPĘ WB.
Bogdan Traczyk, prezes Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej, i Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB, podpisali dzisiaj umowę finalizującą zakup Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego przez GRUPĘ WB.
Autor. WB Group

Nowa, wysokotechnologiczna spółka dołączyła do GRUPY WB. Śląskie przedsiębiorstwo będzie centrum kompetencyjnym w zakresie rozwoju, wytwarzania i badań zaawansowanych struktur kompozytowych. Specjalizuje się również w produkcji strukturalnych paneli do budowy statków kosmicznych. Spółka zwiększy potencjał wytwórczy GRUPY WB w dziedzinie systemów bezzałogowych.

Reklama

Bogdan Traczyk, prezes Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej, i Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB, podpisali dzisiaj umowę finalizującą zakup Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego przez GRUPĘ WB. „Cieszę się niezmiernie, że zakładane przeze mnie dziesięć lat przedsiębiorstwo dołączy do znanej polskiej grupy przemysłowej. To sukces Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej, którego misją jest promocja innowacyjnych rozwiązań, rozwój gospodarki regionu i stymulowanie przedsiębiorczości"- poinformował podczas podpisywania umowy Bogdan Traczyk, prezes GAPR.

Reklama
Reklama

Do GRUPY WB dołączyła dzisiaj nowa spółka. Zostanie centrum kompetencyjnym w zakresie wytwarzania i rozwoju zaawansowanych struktur kompozytowych. Będzie to zatem kolejne innowacyjne przedsiębiorstwo GRUPY WB na Śląsku, którego potencjał pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć nasze zdolności produkcyjne systemów bezzałogowych", powiedział Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB.

Czytaj też

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach jest jednym z najnowocześniejszych w Europie ośrodków wytwarzania struktur kompozytowych w technologii autoklawowej. Spółka ma rozbudowane laboratorium badawcze i wielkopowierzchniowe pomieszczenie czyste (clean room). Produkuje gotowe elementy lub komponenty o ściśle określonych parametrach i bardzo wysokiej jakości, także „kosmicznej" – space grade.

Autor. WB Group

Wytwarza strukturalne panele przekładkowe z poszyciem aluminiowym i z włókna węglowego, wykorzystywane do budowy głównych konstrukcji satelitów i statków kosmicznych. Śląska spółka ma kompetencje do tworzenia oprzyrządowania i zaawansowanych, zrobotyzowanych urządzeń produkcyjnych. Opracowało także własne rozwiązania inteligentnych struktur kompozytowych.

Źródło: GRUPA WB

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. Polak Mały

    Bardzo dobra wiadomość moim zdaniem. Powinno to zaowocować w przyszłości na jakość między innymi nowych dronów WB w tym systemu Gladius.

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!